باورهای اشتباه در سرمایه گذاری

باورهای اشتباه در سرمایه‌گذاری

باورهای زیادی در مورد سرمایه‌گذاری وجود داره، در این مطلب به طور خلاصه چند باور اشتباه رو بررسی می‌کنیم.

ریسک بزرگ با سرمایه زیاد

یکی از باورهای اشتباه رایج باور به این موضوعه که «برای بدست آوردن سودهای بزرگ باید ریسک های بزرگ با سرمایه زیاد انجام داد»

اما واقعیت چیز دیگریست، سرمایه‌گذاران موفق عموما مخالف ریسک زیاد روی سرمایشون هستند و در هر سرمایه‌گذاری که انجام می‌ دهند سعی می‌کنند از ریسک دوری کنند و ضررشونو به حداقل برسونند.
راه حل منطقی اینه که در صورتی که نتونند سرمایه‌شونو مدیریت کنند و ریسک ها رو بشناسند، از مشاوران آن حوزه استفاده کنند، یا در صندوق هایی مثل سیدلی که این کارو واسشون انجام میده سرمایه گذاری کنن.

سرمایه‌گذاری مخصوص پولداراس

در ادامه به یکی دیگر از رایج‌ترین اشتباهات بین عموم مردم اشاره می‌کنیم که میگن «فقط ثروتمندا قدرت اینو دارن که سرمایه گذاری کنن»

باید به این نکته اشاره کنیم که هر کدوم از ما، مجبوریم بخشی از درآمدمون رو خرج نیازهای اولیه‌مون کنیم، اما خیلیامون بعد از اون ممکنه ولخرجی کنیم یا مابقی درآمدمونو پس انداز کنیم. پس ما همین منابع رو، هرچند کوچیک، می‌تونیم بعنوان سرمایه اولیه در بازارهایی که سرمایه های کوچیک جذب می‌کنن مثل بورس، صندوق های سرمایه‌گذاری، و یا پلتفرم های تأمین مالی جمعی قرار بدیم و پس از مدتی علاوه بر مبلغ پس اندازمون، کلی سود کنیم و درآمدمونو افزایش بدیم.

از قدیم گفتن:
یه سال بخور نون و تره
یه عمر بخور نون و کره

حالا با یه بررسی کوچیک ببینیم که اگه بتونیم ماهی فقط ۱ تومن رو‌ تو جاهای مختلف سرمایه گذاری کنیم، بعد از ۱ یا ۲ سال چه اتفاقی واسه سرمایمون میفته.

۱. اگه پولمونو فقط پس انداز کنیم یا اصطلاحاً بذاریم زیر بالشمون، مشخصاً بعد از یک سال ۱۲ و بعد از دو سال ۲۴ میلیون تومن خواهیم داشت.

۲. اگه پولمونو تبدیل به سپرده بانکی کنیم، در بهترین حالت بعد از یک سال حدود ۱۳ و بعد از دو سال حدود ۲۹ میلیون تومن خواهیم داشت.

۳. اگه پولمونو جایی سرمایه‌گذاری کنیم که فقط ماهی ۵ درصد سود بده، بعد از یک سال حدود ۱۷ و بعد از دو سال حدود ۴۷ میلیون تومن خواهیم داشت.

۴. اما میدونین اگه پولمونو جایی مث سیدلی سرمایه‌گذاری کنیم که تا حالا حدود ماهی ۹ درصد سود داشته، بعد از یک سال حدود ۲۲ و بعد از دو سال حدود ۸۴ میلیون تومن خواهیم داشت؟!

این یه سرمایه‌گذاریه موفقه و میبینین که یه سرمایه‌گذاری کوچیک چطور مارو توی ۲ سال به یه ثروت نسبتاً بالا می‌رسونه.

سرمایه‌گذاری در بانک

باوراشتباه بعدی اینه که گذاشتن پول در بانک سرمایه گذاری خوب و مناسبیه
سرمایه گذاری تو بانک ریسک پایینی داره، نرخ سود پایینی هم داره، به میزان سرمایه بستگی نداره و قدرت نقد شوندگی بالایی داره، اما باید توجه کرد که هیچ یک از ویژگی‌های مثبتی که گفتیم همیشگی نیست (مثالهای زیادی از بانک‌ها و موسسات مالی در سالهای اخیر دیدیم که پس از گذشت مدتها، نه تنها سودی به مردم پرداخت نشد، بلکه افراد دردریافت اصل سرمایه نیز دچار مشکل شدن) درحالیکه سود پرداخت شده به سرمایه‌ها همواره نسبتاً پایینه
در این مورد (گذاشتن پول توی بانک) نکته ای که وجود داره توجه به کم شدن ارزش پولمون در مدت زمانیه که پول رو تو بانک گذاشتیم
بخاطر همینه که بیشتر مشاورین مالی و اقتصادی، گذاشتن پول تو بانک رو به عنوان یه سرمایه‌گذاری موفق توصیه نمی‌کنن

حتما می‌پرسین که کجا سرمایه‌گذاری کنیم که هم بابت ریسک سرمایه گذاری نگران نباشیم، هم ارزش سرمایه‌مون حفظ بشه و هم سود خوبی کسب کنیم؟
«سیدلی» با آماده کردن فضایی امن و مورد اعتماد برای سرمایه‌گذاری و مدیریت سرمایه‌تون توسط یه تیم حرفه ای، در این مسیر کنار شماست.

فقط پول پولدارمون می‌کنه

باور بعدی اینه که: “فقط پول، پولدارمون میکنه”
خیلیا هستن که فکر میکنن که فقط اگه پول داشته باشن ثروتمند می‌شن و مدت ها در آرزوی بدست آوردن پول‌های بادآورده هستن.
اما درواقع خیلی از اونا هم بعد از مدتی تمام پول و ثروتشون رو از دست دادن مصداق همون مثل معروف که میگن: «بادآورده رو باد می‌بره»

باید به این نکته توجه کرد که داشتن پول زیاد سواد مالیمون رو زیاد نمی‌کنه
در حقیقت برای ثروتمند شدن باید:

۱٫ بتدا کسب درآمد کنید.
۲٫ با درآمدتون سرمایه گذاری کنید
۳٫سواد مالی خود را افزایش دهید.
۴٫ از متخصصین مالی کمک بگیرید.

اگر می‌خواین از فرصت های مختلف  بازارهای قانونی جا نمونین و هیچ فرصتی رو از دست ندین، می‌تونین سرمایه خودتون رو تو پروژه های مختلف سیدلی، به ما بسپارین.

سیدلی؛ تضمین آینده ای امن…